Volgaklubi kodu - Content
Kodu
Foorum
Galerii
Kontakt
Kuuluta
  


· Avalehele
· Klubi tutvustus
· Liikmete nimekiri
· Ürituste kalender
· GAZ Ajalugu
· GAZ Mudelid
· Volgad meedias
· Maailm ja mõnda
· Ümberehitused
· Tehnoabi
· Uudiste arhiiv
· Lingid
· Kasutajate nimekiri
· FoorumPraegu on, 309 külastaja(d) ja 1 kasutaja(d) kes on praegu portaalis.

Sa oled Anonüümne kasutaja. Sa saad registreerida vabalt vajutades SIIA

ETTEVAATUST AUTO!
27.05.2006Tänavuaastane Eesti Volga Seltsi kevadkogunemine leiab aset uue nime all ja uues kuues. "Ettevaatust Auto!" on kõikidele Volga entusiastidele mõeldud kogupereüritus, mille eesmärgiks on pakkuda volgaomanikele mõnusat ajaviidet Eestimaa kaunis looduses. Meelitame Volgad tagasi käänulistele kõrvalteedele ning täidame mootorimürinaga uinuvate väikeasulate vaiksed tänavad. Saab sõita, saab looduses jalutada, lugeda, kirjutada, ronida ja miks mitte ka purret ületada. Trassile jäävad mitmed looduskaunid või kultuuriväärtuslikud kohad, lisaks ajastukohastele bensiinijaamadele, vanatehnikale ja külapoodidele.


Suur volgasõit toimub 27. mail, algusega kell 11:00. Kogunemine taas Koeru asulapiiril. Oodatud on kõik Volgaseltsi liikmed, liikmekandidaadid ja teised volgaomanikud.Pärast Ürituse ametlikult avatuks kuulutamist tehakse meeleolu loomiseks lühike kolonnisõit Koeru asulas, mille käigus möödutakse majesteetlikust Aruküla mõisast, Koeru kirikust, endisest kõrtsihoonest ning jõutakse tagasi kogunemispaika Tallinna maantee poolsele Koeru asulapiirile.

Seejärel jagab korraldustoimkond osalejatele kätte ülesande - tutvudes erinevate vaatamisväärstustega läbida marsruut Koeru - Põltsamaa. Erinevalt eelmisest aastast ei toimu see kammitseva kolonnisõiduna, vaid ekipaažide omal äranägemisel. Selleks võivad soovijad moodustada ise kolonne või liikuda täiesti eraldiseisvalt.


Mis on ürituse sisu?
Eesmärk on jõuda Koerust Põltsamaale 4 tunniga. Oleme selleks valinud mitte küll kõige otsema, ent seevastu huvitavama marsruudi. Nimetatud teekonna läbimine toimub lühikeste vahepeatustega kaardil märgitud punktides ning otsida vastust küsimusele, mis antud peatuspunkti kohta on esitatud. Kindlasti aitab see väike virgutus ennetada roolis tekkida võivat unisust, aga ka jahutusvedeliku ülemäärast kuumenemist meie vanakeste mootorites.

Vältimaks liigse segaduse tekkimist, lastakse autod trassile 2 minutiliste vahedega. Stardijoonel antakse osalejale kaart, kuhu on märgitud objektid, mida osaleja omal vabal valikul külastab. Konkreetse trajektoori määrab iga ekipaaž ise. Meie poolt on ette antud vaid põhitrass. Iga objekti kohta on esitatud üks küsimus, millele leiab vastuse seda külastades. Objekti külastamise eest saab punkte. Et asja põnevamaks teha, on erinevatel objektidel erinev kaal. Lihtsamini leitavad annavad vähem punkte, enam leidlikkust või aega nõudvamad objektid rohkem. Vastused kirjutatakse teekonnalehele, mis sihtpunktis korraldajale tagasi antakse. Õigeid vastuseid kokku lugedes koguneb lõplik punktisumma. Kõige enam punkte saanud osalejale on ette nähtud väike preemia.

"Ettevaatust Auto!" EI OLE spordiüritus. Tegemist on rahuliku perepäevaga looduses, millele punktide kogumine lisab veidi hasarti. Põhiline eesmärk on siiski nautida Volgat, kõiki teisi Volgasid, millega trassil paratamatult kokku saadakse, ning põnevaid paiku mida Eestimaa pakub. Objekte on kaardile märgitud palju. Kõikide punktide läbi käimine on suure kiirustamisega teoreetiliselt võimalik, kuid pole ürituse eesmärk. Pigem tuleb kaarti süveneda ning aega arukalt planeerida.


Millised on objektid?
Objekte on erinevaid. Lihtsamad objektid (mis annavad ka kõige vähem punkte) on suvalised autoaknast märgatavad hooned, liiklusmärgid või mingid muud objektid. Huvitavamad objektid on niisugused, mille käigus tuleb osalistel teha jalutuskäik looduses, ronida vaatetorni, otsida vanatehnikat, külastada külapoode või kultuuriobjekte. Temaatika on lai. Objektid on valitud selliselt, et Volgat oleks läheduses mugav ja ohtutu parkida ning piisavalt ruumi ka ringi pööramsieks.
Vaatamist peaks jätkuma kogu perele ja nii mõnelgi juhul avaneb võimalus külastada paiku, millest suuri maanteid pidi pidevalt mööda sõites ei oskaks iial arvata, et siinsamas võib olla nii palju huvitavat. Mõned küsimused võivad osutuda parajaks pähkliks, kuid kurja koera kuuti põrandalaudu lugema kedagi ei saadeta.

Kogu trassil tasub aga silmi lahti hoida, kuna boonuspunkte annavad paar lisaküsimust, mida kaardile märgitud pole. Need puudutavad objektle, mida kogu trassi vältel teeveerelt silmadega otsida.


Sõidutingimused?
Sõit toimub peamiselt mööda kõrvalisemaid teid. Et Volga on siiski väärikas auto, ei ole valitud marsruudil otsest vajadust kasutada kruusateid. Vaid asfaltkattega teedel liiklejate autod peaks säilima puhtana kogu päeva. Kes kruusateid ei karda, nendel on võimalus külastada paari punkti ka kruusatee veerel.
Samuti võib juht rahulikult kanda heledaid suvekingi ja pruuni ülikonda, kuna mööda poriseid kartulimaid pole vaja tallata.


Kui palju lõbu maksab?
Eesti Volga Seltsi liikmetele ja liikmekandidaatidele, kes on enne starti maksnud ära seltsi aastamasku on "Ettevaatust Auto!" üritusel osalemine tasuta.
Teistel osalejatel on võimalik kohapeal sonimütsi sisse tasuda osavõtutasu - 100 kr AUTO kohta. Liikmete arv ekipaažis pole piiratud.


Toitlustamine?
Eesti Volga Selts ei toitlusta osalejaid, kuna eesmärk oli hoida üritusel osalemise piletihind nii madal kui võimalik. Soovitav on kaasa võtta võileivakotike, kui kardate teel ootamatult tekkivat näljahoogu. Kaalume trassil nn "joogipunkti" püsti panekut, kuid see pole veel otsustatud.


Lõpp?
Üritus on ühepäevane ning koostatud nii, et ka kõige kaugemalt (mandrilt) tulijad jõuaksid õhtuse mängufilmi ajaks koju. Kui trass on läbi sõidetud, roolige oma Volga läbi Põltsamaa lossihoovi iidse värava. Seal on võimalus kaaslastega muljeid vahetada ning erinevates söögikohtades keha kinnitada. Vähemalt tund pärast viimase osaleja saabumist kulub korraldajatel teekonnalehtede läbi töötamiseks.

Järgneb kokkuvõte päevast, aga ka seltsi tegevusest möödunud aasta jooksul. Samuti kuulutab auväärt Presiidium välja liikmekandidaatide nimed, kes on aasta jooksul näidanud üles seltsimehelikku suhtumist ja väärivad täisliikme staatust. Kõige tublimatele, vapramatele ja lõbusamatele osalejatele jagab Eesti Volga Seltsi Presiidium seltsi meeneid ning ohtrasti tänusõnu. Edukamale volgaroolijale kingime mälestuseks väikese Volga. Tegemist on 1:43 mõõdus Gaz 21 miniatuuriga, taksovariant, eksklusiivne mängufilmi "Briljantkäsi" eriseeria.
Meie trassile jäävate vaatamisväärsustena võib lisaks kevadiselt kaunile Eestimaa loodusele nimetada:
Vanu ja väärikaid mõisahooneid

Isevärki huvitavaid hooneid

Lummava vaatega kõrgeid torne

Mahajäetud tanklaid

Looduslikult kauneid paiku

ja loendamatul hulgal vanu Nõukogude sõidukeid

Väsitava teekonna lõpuks, umbes 4 tundi pärast sõidu alustamist jõutakse Põltsamaale, kus loodame autod reastada uhke Põltsama Lossi hoovi.Loodame, et sellest saab meeldejääv päev ja algus kogu suve kestvale vanatehnikahooajale.

Küsimuste korral vastame hea meelega elektronpostiaadressil info@volga.ee või telefonidel 51 46 135 ja 52 94 360.

Praeguseks on osalemisest teatanud järgmised kodanikud:
Nr. Nimi või hüüdnimi Auto
1. Sm. Västrik Korraldustoimkond
2. Sm.Tihhonov Korraldustoimkond
3. Sm. Tavaariš Gaz 24
4. Sm. Pukspuu Gaz 24
5. Sm. M.Kasperski Gaz 24
6. Sm. Zwanes Gaz 24
7. Grupp Seltsimehi Konfidentsiaalne
8. Tõnu Gaz 21
9. Sm. Metalliotsija Gaz 24
10. Sm. Heiko Gaz 24
11. Sm. Mirski Gaz 2410
12. Kalev Gaz 24
13. Heiti Gaz 2410
14. Helitehnik Gaz 24
15. Sm. Punane Parun Gaz 24
16. Andrus Gaz 2410
17. Sm. Karu Gaz 21
18. Kuusalu Autobaas Gaz 21 "Inturist"
19. OÜ Karter Gaz 24
20. V.Triisa Gaz 21
21. Kalev Gaz 21
22. Sm. Nisu Gaz 21Parimate soovidega,

Eesti Volga Seltsi Presiidium

Avalikustatud: 2006-04-18 (4818 korda loetud)

[ Mine tagasi ]

Content ©
Copyright © by Volgaklubi koduleht 2004
Kõik õigused reserveeritud