Üritus toimus 14. augustil 2004
Juba neljandat korda kogunesid augustikuu kolmandal nädalavahetusel Kareda valda vanade luksusautode – Volgade omanikud. Kolmekümne masina juhte ning autosõpru ei kohutanud ka külm ja vihmane ilm. Esnasse selleks päevaks ehitatud lava ees kestis pidu hommikutundideni.
Seekord oli Volgaomnike kokkusaamiskohaks Paide keskväljak ning ka linnaelanikud said iludustele silma visata enne, kui nad Esnasse sõitma hakkasid. Pikk kolonn autosid sõitis peale paaritunnist linnamelu Esnasse - juba tuttavasse kokkusaamispaika. Ees ootasid söögitelgid, pudukaupade müüjad ja tehnikahuvilised inimesed lähemalt ja kaugemalt. Avasõnu laususid maavanem Üllar Vahtramäe, Soome volgaomanike klubi juht, Kareda vallavanem Ülo Ansberg, Kareda valla kultuurijuht Ave Taal ja Volgadev kokkutulekute algataja Anu Valdmaa.
Sissejuhatuse järel asus žürii koosseisus vallavanem Ülo Ansberg, autode tundjad Aksel Kerem ja Jüri Murakas Koerust, ARK töötaja Tarmo Pimpernel ja Unicumi endine juht Enno Tänavots pea poole sajandi vanuseid iludusi hindama. Vaadati kapoti alla ja salongi, hinnati tehniliste osade ja värvi originaalsust.
Tulemused:
Kuni 1962. aastani ehitatud autod:
I koht - Jaan Vellau Kehrast
II koht -Sven Kuklane Võrumaalt Rõugest
III koht - Paul Saare Tartumaalt.
1963.aastal ja hiljem ehitatud autod:
I koht - Argo Hanson Pärnust
II koht - Agu Hanson Pärnust
III koht - Meelis Juursoo Tartust.
Ümberehitatud Volgadest:
I koht - Rein Dorbek Pärnust
II koht - Ülo Soomets Tallinnast
III koht - Viljar Viljamäe Virtsust.
Eriauhind originaalsuse eest kuulus Toivo Toomingale.
Publiku lemmikuks aga osutus pruuni pärlmutterkarva Volga, mille omanik on Rein Dorbek.
”Kui teadjad hindavad originaalsust, siis pealtvaatajale paistab silma just välimus ja eks see võluski,” arvas päeva juht Arlet Palmiste.
Üritust toetasid: Paide Linnavalitsus, Car-Stop, Ühinenud Ajakirjade AS, Tupperware,
E-Piim, Avon, ERGO Kindlustuse AS, Kämmu Disain ja Kareda Vallavalitsus.
Samal ajal kui žürii ringi liikus, võisid volgaomanikud teistele oma autost vahvaid lugusid rääkida, kilplase Helena juures kepphobusel kepselda, eelmisest kokkutulekust videofilmi vaadata ja kõhtu täita.
Nõnda kuulsid kokkutulnud autoomanike juhtumistest nii nõukogude miilitsa ja hääletajatega, räägiti sellest, kuidas saadud üks või teine jupp autole ning mida oma auto sõidu ja väljanägemise huvides on mehed pidanud läbi elama. Maido Tammaru jutust selgus, et 1971. aastal oli ta Volgaga lausa rallisõitja. Volgaomanik Pille aga kõneles, kuidas tema esimene sõit oma äsjaostetud Volgaga oli just Esnasse. Naljakaid lugusid oli teisigi, mis ümberolnud rahva suu naerule kiskusid.
Viktoriinis pidid mehed teadma autoajalugu ning küsiti ka Järvamaaga seotud küsimusi.
Tants ansambel Nukker Kukeke saatel kestis hommikutundideni. Vahvaid numbreid pakkus ansablilugude vahele tantsutrupp Järva-Jaanist.