Volgaklubi kodu - Content
Kodu
Foorum
Galerii
Kontakt
Kuuluta
  


· Avalehele
· Klubi tutvustus
· Liikmete nimekiri
· Ürituste kalender
· GAZ Ajalugu
· GAZ Mudelid
· Volgad meedias
· Maailm ja mõnda
· Ümberehitused
· Tehnoabi
· Uudiste arhiiv
· Lingid
· Kasutajate nimekiri
· FoorumPraegu on, 454 külastaja(d) ja 0 kasutaja(d) kes on praegu portaalis.

Sa oled Anonüümne kasutaja. Sa saad registreerida vabalt vajutades SIIA

GAZ 24 kerede tootmine Eestis
Volgasid on lisaks Koerule ehitatud ka Norma garaazhis. Kuna Norma töötaja Rein suhtles kaheksakümnendate lõpul ametialaselt pidevalt Nõukogude Liidu autotehastega, avanes mehel võimalus üsna regulaarselt Baltikumis soetatud produktide (Vana Tallinn, vorst jms defitsiitne kraam) eest omandada autotehases sinna Normas toodetud turvavöösid viies terve komplekt "mittelikviidseid" sõiduauto keredetaile. Vahetusproduktid maksid kokku 600 rubla ning seega tuli autokere omahinnaks põhimõtteliselt töö ja vaev pluss eelmainitud summa.


Komandeeringust jõuti tagasi enamasti Reedel ning see tähendas, et kuni esmaspäevani sai Norma garaažis autokere kokku keevitamisega tegeleda. Detailide paikarihtimiseks oli auto all metallrakis, mis tagas põhimõõtude õigsuse. Sel moel valmisid nii mõnedki Žigulid, aga ühtekokku ka 7 Volga keretoorikut, mille uus omanik 3000 rublaga endale sai.

Fotosid kerede keevitamisest leiab allpool. Kui Teil tekib ükskõik milliseid küsimusi GAZ 24 kere osas, on käesoleva loo peategelane rõõmuga nõus aitama. Kontaktandmete saamiseks tuleks vastava sooviga pöörduda www.volga.ee administraatori poole elektronpostiaadressil info@volga.ee.

Avalikustatud: 2005-04-07 (11954 korda loetud)

[ Mine tagasi ]

Content ©
Copyright © by Volgaklubi koduleht 2004
Kõik õigused reserveeritud