Volgaklubi kodu Forums-viewtopic-Gaz 3102 (beez), Martin
Kodu
Foorum
Galerii
Kontakt
Kuuluta

· Avalehele
· Klubi tutvustus
· Liikmete nimekiri
· Ürituste kalender
· GAZ Ajalugu
· GAZ Mudelid
· Volgad meedias
· Maailm ja mõnda
· Ümberehitused
· Tehnoabi
· Uudiste arhiiv
· Lingid
· Kasutajate nimekiri
· Foorum

Praegu on, 232 külastaja(d) ja 1 kasutaja(d) kes on praegu portaalis.

Sa oled Anonüümne kasutaja. Sa saad registreerida vabalt vajutades SIIA

Volgaklubi foorum :: Vaata teemat - Gaz 24, Sm. Punane Parun
Galerii  Laadi pilte serverisseLaadi pilte  OtsiOtsi   ProfiilProfiil   Logi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeidLogi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeid   Logi sisseLogi sisse 

Gaz 24, Sm. Punane Parun

Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Lugejate autod
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Sõnum
Sm. Punane Parun
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 311

TeadePostitatud: T dets 07, 2004 10:40 am    Postita teema: Gaz 24, Sm. Punane Parun Vasta viitega

Ootan viimaseid uudiseid Sm.Taskult ja siis hakkan oma Volgast kirjutama
Sm. Punane Parun
Seltsimees
Seltsimees

TeadePostitatud: T jaan 25, 2005 4:55 pm    Postita teema: Vasta viitega

Täna peaks veel nii mõndagi huvitavat lugeda saama, kui ma ei eksi.....kirja pandud sm.Tasku poolt ja ilmselt rubriigis põnevad Volgajutud või ka siin.....igatahes on mul hakata põhjust siin seda juttu edasi arendama, sest Volga on jõudnud minu õuele ja lähipäevil teen ka värskemaid pildikesi Laughing
Sm. Tasku
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 747

TeadePostitatud: K jaan 26, 2005 8:55 pm    Postita teema: Vasta viitega

Lugupeetud seltsimehed!

Tegelikult ma mõned tunnid tagasi juba kirjutasin aga see kadus ära.......
Seoses eile toimunud sündmustega soovin teatada alljärgnevat. Nimelt eile algas minu päev varahommikul, kui startisin Järvelt Viljandi poole, et viia sinna Mitsubishi Pajero, 1997, kõik lisad, üleni nahast jne. mis leiab oma kuulsusetu lõpu kusagil automüügiplatsil. Lisan veel, et möödunud pühapäeval murdus sama jaapani vanaraua alt summuti, mis tekitas pärast kohutavat lärmi ja täitis kabiini haisuga. See selleks.
Olles jõudnud kuhugi Türi kanti, helistas mulle sm. Punane Parun, kes nagu endine siseosakonna töötaja juba aimas, et tagasiteel Viljandist, võtan treileril kaasa temale kuuluva kindrali Volga (millise kindrali, pole siinkohal tähtis). Jõudes auto dislotseerumise piirkonda ja suisa kõrvale, koputasin hellalt Volga katusele, hoides sealsamas lähedal telefoni, et ka sm. Punane Parun veenduks (toetudes spetsiifilisele helikeelele), et tegemist on ikkagi õige autoga, mitte mingi jaapani panniga.
Edasi tegin lume sisse hulgaliselt jälgi, et pärast treileriga lähenemisel ei oleks trajektoori võtmisel probleeme jms. Siis jätkasin teekonda ja mõne aja pärast kohtusin kokkulepitud bensiinijaamas treileri ja selle meeskonnaga. Selgus, et eelnevalt kokkulepitud treiler on katki (lisaks närvid, liiklus jne.) ja et sõidu teeb ära üks teine treiler. No mis seal ikka, asusime teele. Juba mõne kilomeetri pärast aimasin, et piloodil oli eile kõva pidu, kuna temapoolsed esi ja küljeklaas olid pidevas, läbinähtamatus udus. See aga ei häirinud teda karvavõrdki ja nii, suurel kiirusel (ahjaa, spidomeeter oli katki) me liikusime sihtmärgi poole. Jõudes Volga juurde, võtsin kaasavõetud kilekotist töökindad ja harja ning asusin lund ära pühkima. Treileri meeskond samal ajal ja väga asjatundlikult kinnitas trossi ja asus autot platvormile väntama. Tegemist oli tross - käsiajam süsteemiga...... Kui auto kinnitatud, andsin telefoni teel operatiivteate sm. Punasele Parunile ja ühtlasi sain temalt kodeeritud teate, kuhu see Volga järgnevalt toimetada. Lisan foto:

Edasi liikusime ebaloomulikult suurel kiirusel mööda Tartu maanteed ja sooritasime mõnest veoautost isegi möödasõite! Kuna juht tegeles roolimise ajal kõiksugu kõrvaliste asjadega (rabas käega mööda armatuurlauda veerevat veepudelit, otsis midagi kusagilt jalgade vahelt), siis mina sel ajal pidasin endaga plaani, et kuidas ma oma keha küll paigutan, kui ees ootab vältimatu laupkokkupõrge MAZ tüüpi poolhaagisega....Lisan veel, et kabiinis oli mootorist tulenev põrgulärm ja omavahel ei räägitud, sest niikuinii midagi ei kuulnud. Telefoni pigistasin kätte, et tunneks sissetuleva kõne vibreerimist. Ja olimegi juba Kose - Ristil, kust vastavalt korraldusele keerasime Anija poole. Aga kõrvalteel muutus teekate kardinaalselt ja asfaltist sai ootamatult kiilasjää! See aga ei heidutanud teps mitte minu treileri juhti, kes nüüd, paljudele autojuhtidele keerulistes oludes, sõitis kõigist mööda..... Mina jälle kujutasin ette, millised fotod mul õnnestub teha siis, kui äkki treiler..... Aga õnneks jõudsime kohale. Väravale vastu tõtanud opertaiivtöötaja näitas, kuhu auto paigutada ja mina sain samal ajal ootamatu telefonikõne sm. Tihhonovilt, kes teatas........aga siis nägin silmanurgast, kuidas Volga, saanud treilerilt mahatulekul hoo sisse - põrutas vastu puuriita.... Hea et niigi läks. Natukene veel ja see auto oleks Jägala jõe kaudu merre sattunud......
Korduvas telefonikõnes, seekord Iru SEJ juures teatas sm. Tihhonov, et ma pean Peterburgi mnt. autopesula juurest võtma peale ühe valget värvi Gaz - 3102 ja toimetama selle Hiiule. Tundes end tõelise rahvusvaheliste vedude spetsialistina, andsin seltsimehele lubaduse see logistiline "pisivedu" läbi viia. Jõudes sündmuskohale, keeras treiler end tankurlennukina keset platsi valmis ja ilmsete jääknähtudega juht andis mulle märku, et sõida peale, raisk..... Kujutasin vaimusilmas ette, kuidas ma niimoodi sõidaks ja kui kõrgele lendaks siis treileri kabiin.....aga kinnitasime trossi ja õrna gaasiga (ja kummid suitsesid) olingi varsti platvormil. Lisan fotod:

Narri meest, aga mitte tema mütsi:

Sõit Hiiule kulges vahejuhtumiteta. Seal paigutasime valge Gaz 3102 platsile ja treilerile paigutasime musta värvi Gaz - 3102. Sealt suundus treiler Pärnu maanteele ja kuhu edasi, sellest juba järgmine kord. Meie aga jäime, väsinud aga õnnelikena, valget Volgat silmitsema. Kokkuvõttes - oli tore vanatehnikaüritus!

Juhime tähelepanu väga põhjalikule trosskinnituse süsteemile.

Osavõtja meenutused pani kirja sm. Tasku
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade
Sm.Tihhonov
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 2749

TeadePostitatud: N jaan 27, 2005 4:29 pm    Postita teema: Vasta viitega

Siin pole palju lisada. Mina võtsin kõne Sm.Taskule et edastada tähtis teadaanne, kui seltsimees katkestas mind ebaviisakalt ja hüüdis kõva häälega: "oota maeisaa praegu... Volga lipsas minema ..." Mina jäin vaid lolli näoga tuututavat telefonitoru vaatama, mille teises otsas oli hetk tagasi olnud seltsimees.

Hiljem selgus, et mehed olid kindrali Volga peaaegu Jägala jõkke visanud. Naljatilgad ma ütlen.

Ise ma sõbrunesin sel ajal ühe valge Gaz 3102-ga, kui saabus treiler. Treiler nägi välja umbes niisugune, et enamus autoplatvormist asus tagarattast veel tagapool. Seega oli minu hinnangul tegu väga halva kaalujaotusega terileriga. Volgat vaikselt peale ajades vajus treileri tagaots peaaegu vastu maad ja kabiin tõusis kõrgele. Volga muidugi ei tahtnud peale minna, sest kaldtee oli järsk ja libe. Treilamees käratas, et "pane hooga". Mina keerasin selja, sest ma ei tahtnud näha, kuidas hooga peale sõites treila esirattad maast lahti tõusevad ja Volga esipõll kõhu alla kokku muljutakse.

Niisiis mindi üle käsijuhtimisele. Elektrivintsi neil polnud, Volga tuli käsitis peale vändata. Mees väntas nii nagu pohmell lubas, kuid ta väsis kiiresti. Siis väntas teine mees ja siis jälle esimene ja siis jälle teine, nii et silmamunad pidid peast välja kargama. Volga puksis tagaratastega ise kah kaasa, et neil kergem oleks.

Pool tundi hiljem kallati ka valge 3102 maha, et asendada see musta samasuguse autoga. Vaesed mehed polnud veel ühest väntamisest päriselt toibunud, kui läks jälle väntamiseks. Mehed väntasid nii mis kole. Puhkasid ja väntasid jälle. Sellel Volgal mootor ei töötanud, mistõttu tuli kogu töö kondijõul teha.

Saatsime väntajad koos Volgaga minema ning jäime Sm.Taskuga lummatult vahtima valget Gaz 3102-te, mille ootamatust ilmumisest meie ellu me veel päriselt polnud toibunud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge
Rahvavaenlane01
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 41

TeadePostitatud: N jaan 27, 2005 4:56 pm    Postita teema: Vasta viitega

Teedevalitsejal on pajatada peale- ja mahasõitmistest selline lugu.
Sai kord ostetud Kivimäelt Pobeda. Masin asus eramaja maa-aluses garaažis, nagu neid viiekümnendatel ehitati. Talv, lumi, jää. Kaldtee garaažini oli auto + 10 cm mõlemalt poolt ja täiesti jääs. Kaldtee lõpus üleval maa peal oli ruumi täpselt auto pikkuse jagu, seejärel suured põlismännid.
Auto polnud töötanud 5 aastat.
Kui masinale järgi sõitsin, tekkis kohe küsimus, kuidas see sealt kätte saada. Tõmmata ju ka ei saa, pole ruumi. Omaniku poeg, ca 70 aastat vana mees ei suutnud lahendust pakkuda. Omanik ise, 90 aastane vanake aga probleemi ei näinud. Küünlaavadest sorts õli sisse, paar pööret vändaga ning käivitus!
Edasi ei tahtnud ma enam vaadata. Läksin nurga taha, kuna üks vale liigutus, mootori turtsatus või papi köhahoog oleks nullinud kogu ideaalses seisus olnud masina välimuse.
Seisin siis seal maja nurga taga ja kuulasin. Paar korda gaasiga ja: siuh, üleval, seisis täpselt 3 cm männitüvest. Peremees, kordan 90-aastane ronis rahulikult autost välja, sülitas südamest ja teatas, et tänapäeva noorsugu.....
Tagasi üles
Sm. Punane Parun
Seltsimees
Seltsimees

TeadePostitatud: N jaan 27, 2005 5:34 pm    Postita teema: Vasta viitega

Nii, aeg vist saladuse loori kergitada Wink
Et siis nimeka kultuuritegelase Volga, khm,khm...nagu kirjas "Liikmete autode" all. Sm.Tasku eelnevast kirjutisest selgub ,et tegu kindrali auastmes oleva kultuuritegelasega....Kõige pealt igavene au ja kustumatu tänu sm.Taskule, tänu kelle ennastsalgavusele seisab see Volga eilsest õhtust minu hoovi peal Very Happy Antud juhul siis tegemist Volgaga GAZ-24, mis esmakordselt arvele võetud 1.jaanuaril 1984 ning eraldati teenete eest ENSV viimasele sõjakomissarile, sm. kindral Rein Põdrale. Tema oli sõjakomissar aastail 1987-1991 (enne teda kindral Romet Kiudmaa 1975-1987 ja omakorda enne teda sm.kindral Ivan (Jaan) Tuhkru aastail 1954-1975 (Tuhkru sündis 1914. aastal Venemaal Novgorodi kubermangus Eestist välja rännanute peres. Teises maailmasõjas osales ta lahingutes Stalingradist Rumeeniani. Eestisse saabus Tuhkru 1946. aastal. "Sümpaatne inimene," meenutab kindral Roomet Kiudmaa. "Paljud ei usu täna, et sõjakomissariaatide eestlastest töötajad kaitsesid eesti poisse."). Kindralmajor Tuhkru maeti muide 84 aasta vanusena Metsakalmistule.
Selgitus noorematele - Sõjakomissar oli Nõukogude Liidus kõrgem sõjaväelane, kes korraldas meeste ajateenistusse kutsumist.

Antud juhul on tegemist kindrali erasõidukiga, mitte teenistusautoga, seega on sõidukit ekspluateeritud märksa vähem kui igal päeval rakkes olevat komissariaadi Volgat. Ja kindral oli ka eralelus niivõrd kõva mees, et tema Volgale oli ettenähtud Altai tüüpi raadiojaam. Ja täna õhtul lähen teda silitama ja üritan värskeid pilte teha, mida siis ka foorumisse üles saab panna. Et ta selliseks saada nagu ta oli aastal 84`tuleb veel üksjagu vaeva näha........

Sedaviisi siis seltsimehed.
Sm.Tihhonov
Seltsimees
Seltsimees

TeadePostitatud: T veeb 08, 2005 12:54 pm    Postita teema: Vasta viitega

Lisasin Sm.Tasku postile pildid. Kas Sm punaparunile sobib, et tema masina teemas on pildireportaaz koos teiste Volgade piltidega? Kus teiste Volgade pilte on rohkem?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge
Sm. Punane Parun
Seltsimees
Seltsimees

TeadePostitatud: K veeb 09, 2005 3:06 pm    Postita teema: Vasta viitega

Sm.Punaparunil ei ole selle vastu vähimatki, pealegi lisan paari päeva jooksul ja loodetavalt sm.Västriku abiga ka värskemaid pilte kindrali Volgast seisukonditsioonis. Ja üleüldse mida rohkem Volga pilte, seda ilusam!

Lugupidamisega

sm.Punaparun

lisaks piltidele näeb Volgasid pidevalt ka unes
Sm Mirski
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 1164

TeadePostitatud: P veeb 19, 2006 10:30 pm    Postita teema: Vasta viitega

Postitatud: K veeb 09, 2005 4:06 pm
Sm. Punane Parun kirjutas:

Postitatud: K veeb 09, 2005 4:06 pm
Sm.Punaparunil ei ole selle vastu vähimatki, pealegi lisan paari päeva jooksul ja loodetavalt sm.Västriku abiga ka värskemaid pilte kindrali Volgast seisukonditsioonis. Ja üleüldse mida rohkem Volga pilte, seda ilusam!

Ma enam ei jaksa oodata, palun näita ilusaid volga pilte.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge MSN Messenger
Sm. Punane Parun
Seltsimees
Seltsimees

TeadePostitatud: T veeb 28, 2006 5:56 pm    Postita teema: Vasta viitega

Oh, jah, sm. Mirski...nagu kurtsin ka Nõukogude Armee ja Laevastiku aastapäeval, et pildid täitsa olemas......aga ametikohaga kaasnev kompuuter ei võimalda turvalisuskaalutlustel pilte kuidagi installeerida, s.t. et mailiga tööarvutisse saatmisest pole tolku, kuna välisvõrku browsida neid ei saa ja samuti pole ühtegi pilu kuhu toppida CD-d, USB-d või minu pärast kasvõi flopit Twisted Evil Ja kodune net on pikemat aega kadunud ja karvastega võitlemiseks ja selle korda saamiseks kulub mingi ajaühik, mida mina täpsemalt nimetada ei oska. Ja tööarvuti kaudu neid ükshaaval koos sm. Västriku abiga (kellele siis annaks infokandjal pildid ja iga pildi kohta eraldi instruktsiooni) üles udida, nii et mina kirjutaks oma arvutist teksti ja tema paneks siis oma kompuutrist pilte sinna vahele .....tjaa, ilmselt jõuame kõik enne pensionile, seltsimehed.........Aga asun otsustavamalt võitlusse kahjuritega, kes nurjavad andmeside ja selle eest veel raha ka küsivad.Häbi! Embarassed Selle taga praegu ka komandeeringu aruanded ja fotoreportaazh Koeru Sojuz-86 rallilt.
Sm. Tasku
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 747

TeadePostitatud: K mär 01, 2006 10:23 am    Postita teema: Vasta viitega

iitee mehed vangi!
taome kompuutrid atradeks!
maha e - riik!
Tagasi üles
Sm Mirski
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 1164

TeadePostitatud: R mär 03, 2006 12:01 am    Postita teema: Vasta viitega

Aga äkki laenad seda CD'd kellelegi klubilistest, kes su pildid üles lükkab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge MSN Messenger
Sm.Tihhonov
Seltsimees
Seltsimees

TeadePostitatud: R mär 03, 2006 9:54 am    Postita teema: Vasta viitega

Jah, ma võin panga tagant läbi tulla ja plaadi võtta. Ma õppisin arvuti CD augu kasutamise juba mitu kuud tagasi ära.

Tihhonov
informaatika ja küberneetika "3" ... hoolsus "5"
Tagasi üles
Sm. Punane Parun
Seltsimees
Seltsimees

TeadePostitatud: R mär 03, 2006 12:39 pm    Postita teema: Vasta viitega

Igatahes. Võtame päevakorda kohe, kui minu personaalne väliskülaline Soomest tagasi sõidab...esmaspäeva õhtul....
Reasta teated eelmise järgi:   
Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Lugejate autod Ajatsoon on EET Eesti talveaeg
Lehekülg 1, kokku lehekülgi 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha algatada uusi teemasid selles foorumis
Sa ei saa vastata teemdaele selles foorumis
Sa ei saa muuta oma teateid selles foorumis
Sa ei saa kustutada oma teateid selles foorumis
Sa ei saa hääletada küsitlustes selles foorumis

volga.ee ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
volga.ee jätab endale õiguse kustutada ja redigeerida kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele.

Forums ©
Copyright © by Volgaklubi koduleht 2004
Kõik õigused reserveeritud