Volgaklubi kodu
Kodu
Foorum
Galerii
Kontakt
Kuuluta
  


· Avalehele
· Klubi tutvustus
· Liikmete nimekiri
· Ürituste kalender
· GAZ Ajalugu
· GAZ Mudelid
· Volgad meedias
· Maailm ja mõnda
· Ümberehitused
· Tehnoabi
· Uudiste arhiiv
· Lingid
· Kasutajate nimekiri
· Foorum



Praegu on, 481 külastaja(d) ja 0 kasutaja(d) kes on praegu portaalis.

Sa oled Anonüümne kasutaja. Sa saad registreerida vabalt vajutades SIIA


Volgaklubi foorum :: Vaata teemat - GAZ-24 1985
Galerii  Laadi pilte serverisseLaadi pilte  OtsiOtsi   ProfiilProfiil   Logi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeidLogi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeid   Logi sisseLogi sisse 

GAZ-24 1985

 
Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Lugejate autod
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Sõnum
Janovits
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: May 15, 2008
Teateid: 140
Asukoht: Viljandimaa

TeadePostitatud: R jaan 21, 2011 8:30 pm    Postita teema: GAZ-24 1985 Vasta viitega

Ühel 2008 aasta soojal kevadpäeval jäin pikemalt juttu vestma oma küla mehe, Mishaga. Ta oli siia lähivenemaalt ümber asunud mõned aastad varem. Muu jutu sees küsisin, kas oleks Venest võimalik ka mingi "Volga" ära tuua. Vastus tuli kiiresti: "Mul on üks normaalne, õe käsutuses, seisab garaa¸is. Õemeest kahjuks enam pole - hea mees oli, talle oleks vaja sammas püstitada." Teineteisele arusaadavalt olime lepingule ühelt ja teiselt poolt alla kirjutanud.

Maipühadeks sõitis Misha Venesse ja tagasi omal jalal "Volgaga", mille ta mulle lepinguobjektina üle andis. Lepingu tingimusi ei saa arusaadavatel põhjustel avalikustada.


Eestisse jõudis auto sellisena.


Autost: GAZ-24 aastast 1985, ostetud Pihkvast 02.03.1985 (olemas dokumendid ja tehase raamatud 2 tk). Minule üleandmisel oli komplektne - kõik mis küljes, töötab. On olemas vänt, tungraud, solidooliprits ja võtmekomplekt. Lisaks sain kaasa karpidega polte, seibe, mutreid, pirne, jm kuluosasid. Paigaldatud on haakekonks ja pagasnikus tagumine strtubar. Very Happy Välimus ja sisu on venepärased, kere aga vajab remonti.

Kuna vahepeal olin käed löönud ka peaaegu sama saatusega valge 2410 omanikuga, jäi Misha auto peale registrisse võtmist pooleteiseks aastaks garaa¸i seisma, sest valge "10" ja sellega tegelemine tundus ahvatlevam.

Eelmisel aastal üritasin Misha toodut müüa küll plekke ja rehve kaasa andes, küll ilma nendeta, aga üritus on ju ühte kohta läinud katse.

Oktoobri lõpus otsustasime koos põhijõududega, et auto jääb endale. Tulemus peab olema lihtsalt ilus auto - mitte selle aasta kohane täisoriginaal ja mitte valget värvi.


Niisiis läkski lammutustöödeks.


Kere on üldjoontes tugev. Tundub, et Vene mees on peale soetamist auto päris seibideks võtnud ja pühitsenud teda kruntvärvi, mastiksi, õlide ja mingi tundmatu möksiga, mida isegi liivaprits ei tahtnud eemaldada.


Kõik, mis on pruun, pole rooste.



Selle tundmatu möksi all on kõik nagu uus.



Kohad, kuhu möksi ega muud safti polnud jagunud või oli seda raske lisada, olid hõredad.


Hea, et minu üheks töökaaslaseks on mees, kes valdab keevitustööd ja teeb ka värvimiseks vajaliku eeltöö. Eelnevalt temaga konsulteeritud, saigi "Volga" tema kätesse antud.


Aastavahetuseks olid liivapritsitud kohad krunditud.



Keevitustööd on tehtud (vahetatud on ka sisemised ja välimised küljekarbid)

ja sobitatud külge uued uksed, esitiivad ning pagasnikuluuk.



Eelmisel nädalal tegi meister algust pahteldamisega, tänasel päeval on pilt selline.



Järgneb...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Sm.Tihhonov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 08, 2004
Teateid: 2784
Asukoht: Telliskivi, Viimsi

TeadePostitatud: L jaan 22, 2011 1:47 am    Postita teema: Vasta viitega

Oi kärrbbsed-kärrbbsed. Kisub kahtlaselt mustaks ära. Ma tean mis tähendab musta Volga tõmme.

Meenuvad ajad, mil ma veel ise tegin sarnase sisuga postitusi. Lapilised Volga toorikkered tekitavad üle pika aja päris nostalgilise meeleolu. Aga võin vähemalt sellega laiata, et ma sõitsin Volgaga viimati täna kell 16:00. Oli mõnus küll. Hea driftipill.

Tuult teile tiibadesse käpud. Sumistage vahel ikka meile ka mis toimub.
_________________
Terve aasta poole aastaga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge
Zaparov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Jun 27, 2005
Teateid: 881
Asukoht: Nõo sohvoos 4 jaoskond!

TeadePostitatud: L jaan 22, 2011 3:56 pm    Postita teema: Vasta viitega

Jätkake samas vaimus Sm.Janovits,tundub,et esimesed risttalad ja tagaosa on nõrgad kohad GAZ 24del. Edaspidi jälgin teemat huviga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Janovits
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: May 15, 2008
Teateid: 140
Asukoht: Viljandimaa

TeadePostitatud: E mär 21, 2011 1:00 pm    Postita teema: Vasta viitega

Vahepeal on õues palju lund ära sulanud, Volga keretööd on aga jätkunud vahelduva eduga.

Keevitust (õigemini paigaldust) vajavad veel uued tagumiste porilapakate hoidjad ning ka mõningad kohad altpoolt vajavad üle vaatamist.

Kere on saanud musta kruntvärvi katte, mis on veel lihvimata. Küljekarpide alaservad, esi- ja tagapõlle alaosad on kaetud kivikaitsemastiksiga.



Viimaste keevituste tegemiseks ja seejärel auto põhja mastiksiga katmiseks oli vaja Volga küljele keerata. Kasutasime klassikalist küljelekeeramise meetodit, ratas sai ka B piilari alla pandud.



Niimoodi ta minust reede lõuna ajal maha jäi. Nädalapäevad ei toimu seal midagi.

Järgneb...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Janovits
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: May 15, 2008
Teateid: 140
Asukoht: Viljandimaa

TeadePostitatud: T mai 17, 2011 9:20 pm    Postita teema: Vasta viitega

Peaaegu kaks kuud on möödas viimasest postitusest.

Täna lõuna ajal tuli maalrilt teade, et "Volga" on uue värvi saanud ja talle võib järele tulla. Tänusõnad lähevad siinkohal Kuidole.

Selline ta siis sai:



Öelgu kaasfoorumlased mida iganes, kuid mulle on punane "Volga" alati sümpaatne olnud.

Järgneb...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Zaparov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Jun 27, 2005
Teateid: 881
Asukoht: Nõo sohvoos 4 jaoskond!

TeadePostitatud: T mai 17, 2011 9:33 pm    Postita teema: Vasta viitega

Mitu euro rubla see töö maksma ka läks ja kas eeltöö oli selle hinna sees?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Sm.Tihhonov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 08, 2004
Teateid: 2784
Asukoht: Telliskivi, Viimsi

TeadePostitatud: T mai 17, 2011 10:56 pm    Postita teema: Vasta viitega

Oi blin. Ma olin kõigeks valmis, aga punast ei osanud ma isegi oletada. Selles mõttes 1:0 Mulgimaale. Ma arvasin, et olen ainuke hull, kellele meeldib heledam punane Volga. Minul jäigi helepunane täkk unistuseks.
_________________
Terve aasta poole aastaga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge
sm. Poljakov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: May 10, 2011
Teateid: 32
Asukoht: T�¼ri linn

TeadePostitatud: K mai 18, 2011 11:05 am    Postita teema: Vasta viitega

Ilus! Meenub aeg, mil varalahkunud sõber "Velts" oma volga punaseks värvis ja Järvamaal ringi vurades pilke püüdis. Kahjuks see masin seisab praegu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade
Janovits
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: May 15, 2008
Teateid: 140
Asukoht: Viljandimaa

TeadePostitatud: L nov 05, 2011 11:30 am    Postita teema: Vasta viitega

Soe suvi ja soojad sügisilmad on alati seotud tegevustega, mis ei luba garaa¸is palju toimetada ja ausalt öeldes ei viitsinud ka.

Valge "Volgaga" sai piisavalt sõidetud ja talle ka rebuildi tehtud. Esisild lausa nõudis uusi pukse. Kardaan ka Pärnu meeste juures tasakaalu pandud.

Ka punase jaoks ei ole ma kasutu olnud. Istmed ja mõned polstrid on saanud uue väljanägemise ning sõpradelt olen saanud läikivaid asju.

Et punane väga nukker poleks ja ei arvaks, et ma olen ta unustanud, andsin esmalt tagasi mõned ehted, milliseid ta blondina kandis.



Ja täiesti uued C-piilari iluasjad. Tuled tulevad ka kunagi. Uued. Nad on täiesti olemas.



Veel mõni tund kraamimist ja ka Cronimeti külastus on kohustuslik enne tõsist tööperioodi.

Novembri algusest olen teinud ka paar pikemat päeva oma varjendis. Esmalt panin leotusvahendisse sorteeritud poldid, mutrid, veel mõned jubinad ning samuti ukselukud. Vana õli- ja määrdejääkide ning muu tõrksa mustuse eemaldamiseks kasutan seda vahendit.



Ustest, nimelt piirajate paigaldamisest tahangi alustada. Tähtis on, et järgnevate toimingute ajal uks ega muu plekk viga ei saaks. Poltide asemele panen ikka õiged pulgad.



Eilne päev kulus pigimattide paigaldusele.



Uksed tundusid pärast hulga toekamatena.

Järgneb...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Marko 01ZEI
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Feb 11, 2010
Teateid: 233
Asukoht: Rae vald, Harjumaa

TeadePostitatud: L nov 05, 2011 8:20 pm    Postita teema: Vasta viitega

Tere jõudu Kui see masin valmis saab, siis üks Punase volga Fänn noor neiu harjumaalt sooviks seda imetleda.
Jõudu võiduka lõpuni.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Janovits
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: May 15, 2008
Teateid: 140
Asukoht: Viljandimaa

TeadePostitatud: L dets 31, 2011 10:50 am    Postita teema: Vasta viitega

Uksed on saanud endale uued lukud ja välimised käepidemed. Lukkude valik oli lihtne - neli uut paigaldada oma kohtadele. Käepidemetega nii ladusalt ei läinud, valik sai tehtud 14 isendi hulgast. Uste külge läksid ikka säravamad, nende seas kaks uhiuut pidet, mille nupumehhanismid on koostatud parimatest saadaolevatest detailidest. Alustihenditega oli paras jama, kaalusin neid ise hakata välja lõikama, sest vanad tihendid olid välja veninud ja pragunenud. Teadsin, kusagil veel midagi olevat ja taas tegin valiku parimatest parimate vahel. Tulemus sai selline.



Lukud ja nupumehhanismid on saanud liikuvate osade vahele seda määret.



Kuna ustega on tegemist veel küllalt, siis tekkis vahepeal tahtmine trimmida laepolstrit ning jõudnud töödega C-piilariteni, otsustasin paigaldada seisutulede juhtmed. Ka uued tuled leidsid kiirelt omad kohad.



Veidike korrosioonitõrjet uutele küljekarpidele ei tee halba. Mõned 7mm avad karpidesse.



Nende kaudu sai pihustatud seda tunnustatud kemikaali.



Avad jäävad lävepaku liistu alla ja saavad kaetud teibiga. Väljapaistvad avad saavad spetsiaalse Tectyli augukatte.



Aasta viimasel kuul nõudis palgatöö aga oma osa ja nii ei teagi, millal jälle usteni jõuan.

Järgneb...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Janovits
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: May 15, 2008
Teateid: 140
Asukoht: Viljandimaa

TeadePostitatud: E dets 31, 2012 2:35 pm    Postita teema: Vasta viitega

Kohe-kohe lõppeva aasta jooksul said komplekteeritud nii esi- kui ka tagauksed. Välimised lukud on vaja veel paigaldada, aga no see jääb desserdiks.

Ka uus esiklaas ja toonitud tagaklaas koos uute tihenditega on oma avades. Niisiis klaasiring on paigas.



Uutest osadest on koostatud ka esimene ja tagumine kaitseraud.



Tagaots särab juba päris mõnusalt.



Veel enne garaa¸ist lahkumist avastasin "Punase" kapotilt kolm päris räiget kraapsu ja "Punase" nina eest põrandalt B-piilari plekist katted... Krt! Rsk!



Lihtsalt ülekohtune on temale lahkuv aasta olnud.


Kui seltsimehed väga ei pahanda, siis siia teemasse tahan lisada mõned ülesvõtted "Punase" toanaabrist, kellele ma sellel aastal rohkem mõelnud olen. Nii ka tänavusel jõuluööl. Kui meistrid mandariinide ja riisiga oma tööriistu ning talumehed leivakääruga talli ja lauda asukaid meeles pidasid, mõtlesin ma "Valgele" (loe Volgale). Meie pere selle aasta traditsiooniline jõulusõit tuleb Valgega. Mööda tuttavaid külateid ja lumiseid metsaradu sai liueldud ~30 km.



Tagasi garaa¸i poole.



Selleks aastaks kõik...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Sm. Autojuht
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 09, 2007
Teateid: 551
Asukoht: Rapla mk.

TeadePostitatud: E dets 31, 2012 4:24 pm    Postita teema: Vasta viitega

Väga tubli töö.Kõik ok.Ainult numbri alus väga riivab silma.Kena uut algavat aastat .
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Sm. Autojuht
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 09, 2007
Teateid: 551
Asukoht: Rapla mk.

TeadePostitatud: P juuli 26, 2015 9:53 pm    Postita teema: Vasta viitega

Sõber ära karda avalikust ,räägi punasest lähemalt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Reasta teated eelmise järgi:   
Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Lugejate autod Ajatsoon on EET Eesti talveaeg
Lehekülg 1, kokku lehekülgi 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha algatada uusi teemasid selles foorumis
Sa ei saa vastata teemdaele selles foorumis
Sa ei saa muuta oma teateid selles foorumis
Sa ei saa kustutada oma teateid selles foorumis
Sa ei saa hääletada küsitlustes selles foorumis

volga.ee ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
volga.ee jätab endale õiguse kustutada ja redigeerida kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele.


Forums ©
Copyright © by Volgaklubi koduleht 2004
Kõik õigused reserveeritud