Volgaklubi kodu
Kodu
Foorum
Galerii
Kontakt
Kuuluta
  


· Avalehele
· Klubi tutvustus
· Liikmete nimekiri
· Ürituste kalender
· GAZ Ajalugu
· GAZ Mudelid
· Volgad meedias
· Maailm ja mõnda
· Ümberehitused
· Tehnoabi
· Uudiste arhiiv
· Lingid
· Kasutajate nimekiri
· Foorum



Praegu on, 265 külastaja(d) ja 0 kasutaja(d) kes on praegu portaalis.

Sa oled Anonüümne kasutaja. Sa saad registreerida vabalt vajutades SIIA


Volgaklubi foorum :: Vaata teemat - volga veljevärvi toon
Galerii  Laadi pilte serverisseLaadi pilte  OtsiOtsi   ProfiilProfiil   Logi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeidLogi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeid   Logi sisseLogi sisse 

volga veljevärvi toon

 
Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Tehnoabi
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Sõnum
sidur
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: May 08, 2009
Teateid: 14
Asukoht: Võru

TeadePostitatud: T okt 27, 2009 9:27 pm    Postita teema: volga veljevärvi toon Vasta viitega

kas keegi sooviks jagada oma teadmisi ,või teab mõnda linki,nimelt tekkis probleem mis tooni veljed värviti tehases,mis värvi nimi-kood,kuidas se aastatega on muutunud
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Zaparov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Jun 27, 2005
Teateid: 881
Asukoht: Nõo sohvoos 4 jaoskond!

TeadePostitatud: N okt 29, 2009 11:02 pm    Postita teema: Vasta viitega

Soovitkas teha elevandi luu valget värvi, üldiselt tehasest tulid ka sarnase värvitooniga (venekeels vist "valged ööd" oli selle värvi nimi), minu käsutuses on vaid 1955.a Packardi Duponti värvikaart sealt sobiks
White Jade 2162, kahjuks rohkem ka aidata hetkel ei oska.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Janovits
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: May 15, 2008
Teateid: 140
Asukoht: Viljandimaa

TeadePostitatud: R okt 30, 2009 9:03 am    Postita teema: Vasta viitega

Elevandiluu (v.k.Slonovaja Kost) ja valge öö (v.k.Belaja nots) on vägagi erinevad toonid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Zaparov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Jun 27, 2005
Teateid: 881
Asukoht: Nõo sohvoos 4 jaoskond!

TeadePostitatud: R okt 30, 2009 12:16 pm    Postita teema: Vasta viitega

Elevandiluu (v.k.Slonovaja Kost) see vene oma on selline kreemikas beez roosaka värvivarjundiga samas välismaaa värvi valikus on see jälle teistsuguse värvi varjundiga.
Ma arvan,et velgede jaoks oleks kõige õigem valge öö (v.k.Belaja nots).
Osad värvid võivad ka pleekides oma tooni muuta samas velgede puhul
on see,et väga haru harva on nad originaal värviga, enamasti mingi
suvalise või käepärase värviga ülemöksitud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Väravamehaanik
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Feb 24, 2005
Teateid: 413
Asukoht: Kuusalu Autobaasi värav

TeadePostitatud: N nov 05, 2009 11:52 am    Postita teema: Vasta viitega

Üldjuhul hakkavad värvi müüjad teid narrima kui te Packardit mainite, nemad saavad sellest aru, et tahate printeri värvidega velgesid värvida...
Aga beez velje toon on vanematel mudelitel RAL 1015 ja uuematel RAL 1013. Sellise koodi järgi segavad enamus värvimüüjaid ja ka pulbervärvimine käib RAL kataloogi järgi.
Kahjuks ei ole mul kogu kataloog peas ja uuema levinud halli kood ei ole meeles. Mingisugust teadustööd erinevate aastate velgede värvide teemal minu sulest ei ilmu. Ma olen lihtsalt mõnede velgede pealt toone määranud ja see on ka kõik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge
Zaparov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Jun 27, 2005
Teateid: 881
Asukoht: Nõo sohvoos 4 jaoskond!

TeadePostitatud: R nov 06, 2009 11:42 am    Postita teema: Vasta viitega

Kurb kuulda,Sm.Värvamehaanik ,et inimesed on Packardi kui automargi sootuks unustanud Sad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
kaldi
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 09, 2007
Teateid: 467
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: K apr 06, 2011 6:55 pm    Postita teema: Vasta viitega

Võtaks selle teema uuesti ülesse. Tean, et vanasti kehtis Gaz 21 veljevarvil reegel, et värv on sama kerevärviga. Mustadel autodel oli velg valge- elevandiluu-õrn roosa.
Olen ise valiku ees, mis värvi toonida oma helesinise Volga veljed. Ise pooldaks määrdunud valget. Või ikkagi helesinine?
_________________
Kaldi 5025 328
Annan ka ehitusabi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
MTJ juhataja
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Aug 07, 2007
Teateid: 490
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: N apr 07, 2011 7:40 am    Postita teema: Vasta viitega

Selle autokerega samas toonis velgede loo oled sa küll ise välja mõelnud. Aga üsna vahva oleks näha seest helesinise ja väljast tumesinise rõngaga velgesid?
Kui sul on algupärased veljed, mida tunnistab ilukapsli kinnituskõrva peale stantsitud aastanumber, siis leiad sa õige tooni vähemalt kultuurikihti maha kraapides. Tegelikult on nende toonidega, nagu ikka vene värgiga. Olid varasemate mudelite võikollasest elevandiluuni. Selle koodi andis ka Väravamehaanik. Aga oli ka veidi teisi toone. Minu autol oli algupäraselt helehall, mille numbriks sobis RAL 9018 , mida on nimetatud ka papüürusvalgeks.
Minu kogemus autodega on olnud, et kui autol on suured kroomkilbid, siis velgesid keegi ei pane tähele, kui on väikesed kapslid, siis peavad veljed korralikult olema värvitud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Beriozka
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Aug 08, 2014
Teateid: 44
Asukoht: Keila

TeadePostitatud: T mär 14, 2017 5:21 pm    Postita teema: Vasta viitega

Kas keegi on vahepeal helehalli (belõi notš) koodi tuvastanud? Vene saitidel tekitab segadust see, et vist on ka Vaz sama nimega värvi kasutanud, samas koodina käib mitmel pool läbi helebeez RAL9006. Kui keegi oskab õige värvikoodi välja pakkuda, oleks suureks abiks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade
Idalimusiin
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Feb 14, 2006
Teateid: 468
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: K mär 15, 2017 12:47 pm    Postita teema: Vasta viitega

tehasest tulid läbi aegade erinevad valgelaadsed, hallid ja beežid varjundid aga tasub arvestada ka aega, millesse volgade tootmine jäi. nimelt nõukaajal oli juhuseid, kus puht praktilistel kaalutlustel (näiteks värv sai tünnis otsa) võõbati veljed pisut tavatutesse toonidesse. sellest oli aastaid tagasi tehast külastades ühe sealse kauaaegse töötajaga juttu. seega kokkuvõttes kui pole käepärast ühtegi pädevat RAL koodi siis värvides veljed ka lihtsalt valgeks, ei pane volga puhul kindlasti mööda.
_________________
Harjutamine teeb meistriks (ja hiljem tsehhi juhatajaks)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade
MTJ juhataja
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Aug 07, 2007
Teateid: 490
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: E apr 03, 2017 7:46 pm    Postita teema: Vasta viitega

Beriozka kirjutas:
Kas keegi on vahepeal helehalli (belõi notš) koodi tuvastanud? Vene saitidel tekitab segadust see, et vist on ka Vaz sama nimega värvi kasutanud, samas koodina käib mitmel pool läbi helebeez RAL9006. Kui keegi oskab õige värvikoodi välja pakkuda, oleks suureks abiks.


Selle RAL9006 on küll selline lugu, et minu saksakeelsel värvikaardil on kirjutatud Weissaluminium ja kerge mõista, et see tähendab alumiinimvärvi.
Nüüd siis sellest "valge öö" värvitoonist. Kirjutan enda kogemusest. Sadolin valmistas NLiidu autode jaoks valmistoone. Enda auto värvimiseks ostsin Sadolini värvi "White Night", sest see sobis üllatavalt hästi minu auto (1963.a. sõiduk) algupärase tooniga. Kahjuks ei olnud auto tagaluugil olnud etiketilt võimalik välja lugeda värvitooni tehase nimetust. Ehk ma ei tea siiani, kas venelaste "valge öö" oli sama mida Sadolin müüs. Enda sõiduki värvitooniks sain RAL7038 Achatgrau (helehall, millel on kerge oliivi varjund).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
sm Lisitsõn
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Oct 16, 2012
Teateid: 43
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: E apr 10, 2017 12:06 pm    Postita teema: Vasta viitega

Originaalvärvi on võimalik leida ka velje lohvialusest osast. Meil sobis see kokku Väravamehaaniku poolt välja pakutud RAL 1013-ga.
_________________
Teadmised praktikasse!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Reasta teated eelmise järgi:   
Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Tehnoabi Ajatsoon on EET Eesti talveaeg
Lehekülg 1, kokku lehekülgi 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha algatada uusi teemasid selles foorumis
Sa ei saa vastata teemdaele selles foorumis
Sa ei saa muuta oma teateid selles foorumis
Sa ei saa kustutada oma teateid selles foorumis
Sa ei saa hääletada küsitlustes selles foorumis

volga.ee ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
volga.ee jätab endale õiguse kustutada ja redigeerida kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele.


Forums ©
Copyright © by Volgaklubi koduleht 2004
Kõik õigused reserveeritud