Volgaklubi kodu - Haruldane Volga Okupatsioonide Muuseumis


Haruldane Volga Okupatsioonide Muuseumis
Kuupäev: Tuesday,03.April.2007 kell 11:52:08
Teema: Volgaga seotud uudised


Nüüd on tehnikahuvilistel taas põhjust külastada Tallinnas Kaarli pst-l asuvat Okupatsioonide Muuseumi, kus alates 2. aprillist on võimalik näha haruldast V8 mootoriga KGB Volgat.


NSV Liidu riikliku julgeolekukomitee (KGB) tellimusel valmistas GAZ käsitööna „Volga” võimsaid erimudeleid, mis varustati T¨aika limusiini V8 mootoriga ja automaatkäigukastiga. Tegu oli riiklikult salastatud projektiga. Niisugused Volgasid kasutati peamiselt valitsuse liikmete turvamiseks ja limusiinide saateautodeks. Samuti kasutati neid kapitalistlike riikide spioonide, välisvaluutaga hangeldajate ning majandus- ja poliitiliste kurjategijate tabamiseks.

Eksponaadina välja pandud Gaz 31013 pärineb aastast 1992 ning kannab valmistamise seerianumbrit 156. Salapärase ajalooga auto on hetkel restaureerimise ootel.


Eesti Volga Selts ja Okupatsioonide Muuseum on teinud koostööd alates jaanuarist 2006. Ühistegevuse eesmärgiks on tutvustada huvilistele Volga mudeleid ning nende autode erinevaid rolle omaaegses ühiskonnas. Praegune Gaz 31013 jääb muuseumisse sügiseni.


Huvilistel on V8 mootoriga Volgade kohta võimalik rohkem lugeda selleteemalisest TEHNIKAMAAILMA artiklist
See artikkel pärineb Volgaklubi kodu
http://www.volga.ee

URL sellele jutule on:
http://www.volga.ee/modules.php?name=News&file=article&sid=33