Volgaklubi kodu - Eesti Volga Seltsi esindus külastas GAZ tehast


Eesti Volga Seltsi esindus külastas GAZ tehast
Kuupäev: Wednesday,22.November.2006 kell 00:59:35
Teema: Volgaga seotud uudised


Novembri keskel külastas EVS liikmetest koosnev ekipaa¸ kõikide Volgade sünnilinna Gorkit, ehk tänapäeva mõistes Ni¸ni Novgorodi. Kohapeal võttis ekipaa¸i vastu Eesti GAZ maaletooja Rebella esindaja.

Külastati tehase rikkaliku väljapanekuga muuseumi ning eriloal tehti seltsimeestele ekskursioone ka autotehases. Näidati nii tarbesõidukite kui Volgade koostetsehhi, tutvustati tehase tööpõhimõtteid ja tõekspidamisi. Lõpetuseks viidi Eestist pärit volgahuvilised tutvuma lõpptoodanguga Gaz esindussalongi tehase peamajas.


EVS esindus läbis tänu "headele tutvustele" täieliku VIP programmi. Gaz tehase poolt korraldatud transport võttis seltsimehed hotellist peale ning viis esmalt tutvuma tehase ametliku muuseumiga. Rikkalik muuseum võtab kokku kogu tehase ajaloo, keskendudes õnneks peamiselt tehase toodangule, mitte poliitikale ja propagandale. Iga eksponaat on omaette vaatamisväärsus ja verstapost tehase ajaloos. Paarikümnest sõidukist, kümnetest makettidest ja sadadest haruldastest fotodest koosnev väljapanek paneb volgahuviliste närvid tõsiselt proovile. Lisaks tähtsamatele seeriamudelitele on vaatamiseks välja pandud ka mitmed prototüübid ja eksklusiivsed erimudelid. Nende seas kõrvuti GAZ 3105 prototüüp ja väikeseeriana toodetud mudel, Gaz 14 T¨aika ilma katuseta paraadversioon, Gaz 21 üks esimesi ja kõige viimane toodanguauto ning palju muud huvitavat.

Edasi viis tee tehase suletud territooriumile, kus pärast paarikilomeetrist sõitu tehasehoonete vahel jõuti tarbesõidukite montaa¸ihalli. Seal oli võimalik tutvuda reaalse tööga veokite ja GAZel kaubikute ehitamisel. Arvestades külaliste päritolu ja eelistusi, ei pääsenud tehase esindajad Volgade koostetsehhi tutvustamisest. EVS liikmetele tutvustati otse konveieri kõrval, kuidas täna Volga sünnib ning milliseid pingutusi teeb tehas kvaliteedi tõstmiseks. EVS liikmed said oma silmaga üksikasjaliselt näha protsessi kuidas värvikambrist tulnud kerest saab valmistoode, ning kuidas igat valminud Volgat testitakse enne tehasest välja laskmist.

Kui autode valmistamine ära nähtud, viidi ekipaa¸ GAZ toodangu esindussalongi tutvuma valmistoodanguga. Seal sai kõiki uuemaid Volgasid lähemalt uurida, selgitada üksikasju ning näha ka spetsiaalstuudiost tulnud pikendatud kerega ning luksusliku viimistlusega mudeleid. Lähemalt kogu lähetusest võite lugeda meie seinalehe foorumist, kus ilmub päevku vormis komandeeringuaruanne. Mõned fotod muuseumist (lisapildid leitavad Galeriist):


See artikkel pärineb Volgaklubi kodu
http://www.volga.ee

URL sellele jutule on:
http://www.volga.ee/modules.php?name=News&file=article&sid=31