Volgaklubi kodu - Gaz limusiinid Motorexil 2005


Gaz limusiinid Motorexil 2005
Kuupäev: Monday,21.March.2005 kell 22:09:17
Teema: Volgaga seotud uudised


Viimasel Motorexil oli huvilistel üle pika aja võimalus lähemalt tutvuda Gaz limusiinide kahe viimase põlvkonnaga. Nimelt osales Hüüru R/C Klubi messil väga eksklusiivse väljapanekuga. Näha sai eksklusiivselt taastatud Gaz 13 ja originaalilähedaselt taastatud Gaz 14 limusiini.


Klubi angaaris valminud Gaz 13 oli värvitud samadesse toonidesse nagu kõige esimene Gaz 13, millega osaleti 1959. aastal maailmanäitusel. Teadaolevalt on Gaz 13 limusiine tehase poolt selliselt värvitud vaid kaks autot. Loomulikult ei olnud sel ajal tegu metallikvärviga ja ilmselt oli ka autode viimistlus omal ajal tagasihoidlikum kui Hüüru meeste oma.
Tšaika istus mugavalt Cadillaci sildadel ja kapoti all mühises Cadillaci mootor. Lisaks täielikule kere restaureerimisele oli saanud uue näo ka salong, mis kasutas sama värvikombinatsiooni kui kere. Esiiste oli pärit Cadillacist, tagaiste oli Tšaika enda oma (lisatud vaid peatoed). Endisest 7-kohalisest autod oli saanud viiekohaline. Oluliselt oli muudetud sõiduasendit, nihutades esiistet tahapoole, et ka rooli taga end mugavalt tunda võiks. Esitulede auku mahtusid täpselt Hummer H2 ksenoonlambid.
Projekt oli loomulikult väga kallis. Niisuguse auto hind võib olla suurusjärgus 1,5 miljonit krooni. Enamus kroomdetaile osteti uued. Iga liistuke maksis tuhandeid kroone. Tagatule hind oli suurusjärgus 15000 krooni tükk. Rool taastati Eestis, sest uut lihtsalt pole enam kusagilt võtta. Originaal auto austajaile oli tegu ilmselt natuke valusa löögiga, ent tervikuna oli tegu väga tähelepanuväärse eksemplariga.


Kõrval seisnud must Gaz 14 oli väljast jäetud originaaliks, ent tehnika pärineb taas kord Cadillacilt. Auto salong oli valmistatud uus, kuid tegu oli maitseka originaali täpse koopiaga. Väga ilus eksemplar, kahju et ta peatselt Eestimaa pinnalt lahkub.

See artikkel pärineb Volgaklubi kodu
http://www.volga.ee

URL sellele jutule on:
http://www.volga.ee/modules.php?name=News&file=article&sid=15