Volgaklubi kodu Forums-viewtopic-Kas Volga peab olema must
Kodu
Foorum
Galerii
Kontakt
Kuuluta

· Avalehele
· Klubi tutvustus
· Liikmete nimekiri
· Ürituste kalender
· GAZ Ajalugu
· GAZ Mudelid
· Volgad meedias
· Maailm ja mõnda
· Ümberehitused
· Tehnoabi
· Uudiste arhiiv
· Lingid
· Kasutajate nimekiri
· Foorum

Praegu on, 257 külastaja(d) ja 0 kasutaja(d) kes on praegu portaalis.

Sa oled Anonüümne kasutaja. Sa saad registreerida vabalt vajutades SIIA

Volgaklubi foorum :: Vaata teemat - Kas Volga peab olema must
Galerii  Laadi pilte serverisseLaadi pilte  OtsiOtsi   ProfiilProfiil   Logi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeidLogi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeid   Logi sisseLogi sisse 

Kas Volga peab olema must
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Vaba teema
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Sõnum
Sm. Västrik
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 1029

TeadePostitatud: N jaan 06, 2005 3:47 pm    Postita teema: Kas Volga peab olema must Vasta viitega

Inimesed, palun avaldage arvamust, mis värvi Volga on teie arvates kõige ilusam.

Ma vähkren öösiti voodis ja mõtlen, et kurat see paar lisatuhandet eeltööle on võimalik silmast vett välja pigistades ennem üle elada kui leppida hiljem paratamatusega, et oleks võinud ilusama auto saada.

Kas ongi nii, et õige Volga on must Volga?

Sm. Bjankovic

Viib järgmise nädala reedel Auto värvimisse
Sm.Tihhonov
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 2722

TeadePostitatud: N jaan 06, 2005 4:34 pm    Postita teema: Vasta viitega

Jaa! Beezi ma ei teeks. Halli ka mitte. Must on kõige hullem, sealt paistab ju iga veetilk välja. Mina teeks midagi huvitavat. Näiteks apelsinikarva.

He-hee ... tüng

Must on ülbem, kuid valge ilusam. Kui pind ikka päris veatu ei ole ja kroomdetailid ka ülimalt korralikud pole, siis musta ilmselt ei teeks. Särav valge peidab palju iluvigu. Ka kroomi peal, sest must värv ja kroom muudustavad suure kontrasti, mistõttu mõjub kehvas korras kroom musta auto peal halvemini kui valgel. Samuti kui sul ei ole kõiki liistukesi ja iluvidinaid olemas, siis ma musta peale ei läheks. Must 24 mõjub siis efektsena, kui teda paneb särama suur hulk kroomi. Ent kui mingid jupid on puudu, siis oleks lahendus ikkagi valge.

Pealegi - mis värvi salongi sa teed?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge
Charly
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 181

TeadePostitatud: N jaan 06, 2005 4:37 pm    Postita teema: Vasta viitega

Tegelikult ei peaks must olema. Kuid värv peaks igal juhul tume olema.
Vaata ntx "Liikmete autode " alt sm Imre autot...selline (pruunikas)tumepunane on päris ok. Sama näeb ka "Gaz mudelid" alt, kui g24 vaadata.
Kindlasti sm Martini tumeroheline (brittish racing green) on ok.võiks isegi veelgi tumedam olla.
Must sobib muidugi suurepäraselt.
Endal mul tuleb matmust....loodan ka kroomliistud matvärvi saada
Sm. Metalliotsija
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 563

TeadePostitatud: N jaan 06, 2005 6:30 pm    Postita teema: Vasta viitega

Minu arvamust mööda peaksid Volgad olema ikkagi mustad/valged. Need tunduvad kõige soliidsemad värvid olevat. Ning ma ei mäleta oma kandist ühtegi teist tooni masinat, millega kohalikud "ülemused" sõitnud oleks. Väiksemad seltsimehed pruukisid küll beezi ja pruuni, taksod olid kollased.

Seltsimees Martini tumeroheline on samas kadedusttekitavalt kena, minu 24 on vana passi järgi "tume kirsipunane". Need näivad aga kuidagi teistmoodi Volgad olevat, mulle vähemalt.. nagu välismaa autod..

Lõppkokkuvõttes arvan, et ehtne ja aukartustäratav Nõukogude Volga on ikkagi kas must või valge.

Seltsimehed, jätkakem diskussiooni!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Sm Mirski
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 1122

TeadePostitatud: N jaan 06, 2005 8:25 pm    Postita teema: Vasta viitega

Mõned mõtted seltsimees Tõnu Piiburi'lt, must värv sobib hästi kandilise kerega gaz 24 ja hilisematele. Kumerustega gaz 21 vajab heledaid toone, valitsuse volgad olid helehallid.
kuna Taunol on gaz 24 siis tasub tal võrrelda erinevaid pilte ja mõelda mida ta lõpptulemusena saada tahab.
must - ilus ja ülbe, kroom kiiskab ja paistab hästi välja, alati peadpöörama panev vaatepilt. Eeltöö ja värvimine peab olema eriti hoolikalt tehtud, kattevärviks tasub valida korralik värv vähemalt 800.- kg
valge - sellist värvi autot on Tauno juba minu teada ehitanud/omanud. Siit peaks ka kogemus olema. Autot tuleb tihti pesta ja kroomi vead ei paista kohe silma. Selline karge kevade - suve auto, karikakrad ja linalakk piknikukorviga.
kirsipunane - nagu mudelite all gaz 24 pildil. Väga ilus ja sobiv värv gaz 24'le. Igapäevane auto, mis ei pane eriti päid pöörama, samas ei ole see ka eriti oluline, auto tehakse kõigepealt endale.
roheline- racin green - no sellisel juhul jaguar'i kataloogist kood järgi vaadata. vana volgat on tihtipeale rohelisena restaureeritud, 24 aga sellisena eriti mõjuv ei ole. Enamus rohelised 24, mida linnapildis nähtud jätavad mulje et seenemets on eesmärgiks.
kollane- kahjuks sissekodeeritud takso värv.
hall- jääb lihtsalt igav
sinine- kui siis vaid tumesinine ja siis juba valiks musta
lilla- ma parem ei hakka ütlema. Kuigi värviõpetuse järgi valivad lilla värvi väga enesekindlad ja julge inimesed, mitte omasooihalejad, kes on oma seksuaalsuses kindlad.
roosa- nagu roosa cadillac, vaid kindlale inimesele meeldiv ja linnapildis maitselage. Klubiliikmetest rääkimata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge MSN Messenger
gazik
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 1279

TeadePostitatud: N jaan 06, 2005 9:22 pm    Postita teema: Vasta viitega

Jaa musta või valget värvi Volga on juba klassikaliseks kujunenud kombinatsioon. Näiteks mu isa teadis rääkida, et omal ajal oli tavalisel inimesel ostuloaga musta Volgat ikka väga raske saada. Selle aja jooksul oma asutuses (ca. 20 a. jooksul mil ta ise neid lubade nö. "loosimisi" korraldas) oli must värvivalikus vaid kahel korral. Ühel viimastest aastatest(vist 1989) olid saada näiteks ainult sirelilillad 2410-d.
Aga mingil ajal jälle, vist 60-ndatel ei tohtinud eraisikul üldse musta Volgat olla. Erandiks siin olid vaid sots.töö kangelased ja teised üksikud teenete eest riigilt auto saanud isikud.
Mis puutub aga vähemlevinud värvidesse, näiteks punasesse, siis vastupidiselt Robile väidan et polnud midagi nii tavalised. Sellist värvi autod läksid ainult eksporti ega olnud mõeldud siseturule kuna nõukogude inimesele polnud vaja mingit toretsevat punast Volgat. Aga
huvi oli olemas ja näitab seegi et mõned tuliuued autod tegid kohe alguses läbi värvivahetuse. Näiteks minu punasel käis eelmine omanik ise tehases järel ja punane õnnestus saada ainult põhjusel et ta ostis auto valuutarublade eest, mitte ostuloa ja rublade eest.
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade
Sm. Tasku
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 747

TeadePostitatud: N jaan 06, 2005 9:48 pm    Postita teema: Vasta viitega

Kõik mu senised (kokku kolm) Volgad on olnud musta värvi. Ja nagu eelnevalt tõdetud - las särada kroom, las särada nikkel! Mida rohkem, seda mõjusam musta värvi Volga on. Teiste ja seejuures heledamate toonide puhul, minetab kroom ja nikkel millegipärast oma olulise lisaväärtuse.

Lugupidamisega
Sm. Tasku

Viibinud garaazis, kus Gaz - 24 värviti kollase põrandavärviga (Läti toode)!
Tagasi üles
Rahvavaenlane01
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 41

TeadePostitatud: N jaan 06, 2005 10:52 pm    Postita teema: Vasta viitega

Ainuvõimalik värviliik: PENTAFTAAL!!!
Tagasi üles
Sm. Västrik
Seltsimees
Seltsimees

TeadePostitatud: N jaan 06, 2005 11:42 pm    Postita teema: Vasta viitega

Seltsimehed, esiteks kummutaksin pisut seda 800 kr/kg juttu. Tartu linnast pole võimalik nii kallist värvi leida. Üleüldse ei ole võimalik kerge vaevaga leida tavalist (mitte metallik) värvi, mis maksaks üle 400 eegu kilo. Sellesse hinnaklassi kuuluvad nii Glasurit kui DuPont värvid.

Eeltöö koha pealt 100% nõus. Must nõuab oluliselt rohkem vaeva. Kuid äkki on mõttekas see siiski teostada?

Mõtlen seda, et kui "sõidad letti" musta Volgaga, küsivad inimesed teineteiselt, et kes see minister selle musta Volgaga tuli. Valge puhul küsitakse lihtsalt, et kes Volgaga tuli. Kogu asi on mõtlemises kinni ja lõpuks sarjan ennast mitu aastat, et valisin Valge, mitte musta. Kurat, isegi Martini pulma ei kannataks valgega minna...

Sisu tuleb helebeezh ja seda muuta enam ei saa - materjalikulu on juba olnud.
Sm Mirski
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 1122

TeadePostitatud: R jaan 07, 2005 1:16 am    Postita teema: Vasta viitega

Värvihinnad on järgnevad:
polüuretaanvärvid - kasutatakse eritehnikal, eriti vastupidav kriimustustele. 250-330.- kg oleneb toonist
veoauto värv- 300-450.- kg
sõiduauto värv - 790.- kg

laias laastus, hinnainfo kogusin sügisel Tallinnas firmadest : Pintaväri, Värvifoorum, Benefit

Pintaväri - Spies Hecker
Värvifoorum - ei mäleta mis firma toodet pakkus
Benefit - Standox

Kõige soodsamad oli Pintavärist. Ka klienditeenindus oli parim, müüad viitsisid seletada ja arvutada erinevaid variante, kui ise segasid teise käega värve kokku.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge MSN Messenger
Sm.Tihhonov
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 2722

TeadePostitatud: R jaan 07, 2005 10:14 am    Postita teema: Vasta viitega

Värvi hindadega Robiga nõus. Ma ju tean seda, sest värvisin hiljuti oma masinat.

Kui tekib vähimgi kahtlus, et küljed ei saa päris peegelsiledad (viigid ei ole päris sirged, suuremad lained mida käega ei tunne jne) siis sa ei jõua musta ära kahetseda. Mina julgeks tegelikult mustaks värvida ainult sellise auto, mida ma olen enne keretööde alustamist oma silmaga näinud (ehk kindel, et ta ON sile). Sest kui must auto on natuke laines, siis on ta ikka päris jube. Tegelikult räägi oma automaalriga ja las tema annab hinnangu, et kas kannatab musta välja. Ta peaks olema piisavalt pädev, et peopesaga auto siledust hinnata.

Ja veel - mõtle kus tuleb lähiajal musti volgasid kolonni. Minu 2410, Tasku 3102, minu 3102, Sm.Mel 2410, Klabunovi 24 ... oi-oi-oi. Seda kolonni tahaks juba näha.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge
Sm. Västrik
Seltsimees
Seltsimees

TeadePostitatud: R jaan 07, 2005 12:13 pm    Postita teema: Vasta viitega

Eks ta vist valge ikka jääb. Räägin veel maalriga.

Samas, enda eelistused 24 värvi osas on mingil põhjusel:

1 must,
2 valge,
3 tumepunane (nagu mudelite all 24-l),
4 tumesinine,
5 ja kõik ülejäänud.

Siiski, mingil põhjusel on igasugu veidrad värvid ka üha rohkem meeldima hakanud. Nagu helesinine või beezh või tumeroheline või isegi hall. Endale otseselt ei tahaks, kuid maru ilusaks on kõik nad vaadatud. Ilusaid kujutluspilte tekitavad igasugused sellised variatsioonid. Peaasi, kui auto korralik on.
Sm. Punane Parun
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 311

TeadePostitatud: R jaan 07, 2005 2:11 pm    Postita teema: Vasta viitega

Mnjah, omalt poolt nii palju, et tippklassi kroonuasutuste ja nende juhtide Volgad (siis 24 ja 24-10 eelkõige pean silmas) olid enamasti mustad ja sellest ka senini vältav aukartus mustade Volgade ees, mida ilmselt meie klubiline liikumine aitab veelgi süvendada Laughing
Need harvad ja teenelised eraisikud, kellele Volga või selle ostuluba eraldati, said harva musta Volga, põhiliselt see mis parasjagu saada oli ja kuna paljud käisid ise järgi, siis otsustas, kui palju oli tutvust ja mõjuvõimu koha peal, sest oli teatud punt autosid,mille hulgast oli võimalik valida. Samas oli operatiivteenistuses (julgeolekus, sõjakomissariaatides, miilitsa peavalitsuses jne) mitmeid Volgasid, mis helehallid. Kui see on korralik ja puhas auto,millel kroom veatu ja taga kardinad ning küljes antenn(id), siis ikka avaldab muljet küll. Nendest aegadest, kui veel ise Toompeal töötasin, mäletan et lugupeetud hr.Meril oli helesinine (taevakarva) 24-10, mis päris huvitav ja kindlasti kaugelt teistest eristatav oli. Arvestades minu käsutuses olevat praegust GAZ-24 ja tema endisest...mhmh...tuntud kultuuritegelasest omanikku, puudub mul praktiliselt alternatiiv - s.t. vaeva ja kulu võib-olla rohkem aga mõnda teist värvi värvida peale musta (nagu originaalis) oleks ilmselge lugupidamatus nii auto kui temaga kaasneva ajaloo vastu.
Sm. Klabunov
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 196

TeadePostitatud: E jaan 10, 2005 5:10 pm    Postita teema: Vasta viitega

Mis seal salata, et mul hoopis erisugune arvamus on.
Olen kindlalt selle poolt, et Volga oleks alati algset värvitooni. Mulle seostub värv alati masina iseloomuga ja iseloomu vägivaldselt ju ei muuda. Olgu ta siis kollane või hall - iga värv on millegi jaoks hea. Lihtsalt ei ole mu süda rahul, kui ma tean, et enne oli mu masin teist värvi ja kuskil kapoti all vaatab välisvärvi beezhi asemel vastu sirelisinine.

Ses suhtes olen veidrik, et kui sikkel muudab minu käe all värvitooni (lihtsalt näide elust enesest), siis võtan kasvõi nui neljaks vana värvi viimseni maha - täiesti haljaks. Kas see just mõistlik ja kasulik on, aga süda on rahul.

Sm. Klabunov
(otsib praegu 24 taksoversiooni, et ühte iseloomu säilitada)
Tagasi üles
2410
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 47

TeadePostitatud: T veeb 08, 2005 10:40 pm    Postita teema: Vasta viitega

Minu 2410 oli algselt helehall, hiljem pisikõksu tõttu (tagapaneeli) ja ilmselt ka värskema välimuse taotlemisel värviti väljast üle, peaaegu valgeks. Täpset nimetust toonile ei oska õelda. Valge kindlasti pole, samas hämaras tundub valge (hele).

Tulevikus on plaanis tõenäoliselt orig värv (mida on näha mootoriruumis ja mujal) taastada peale pisemaid roostetõrjetõid ning siis hoolikalt uuesti auto üle värvides juba algupärase tooniga.

Mis puutub värvidesse, siis meeldivad minule 24/2410 värvustest: must, valge, helehall, helesinine. Peaasi, et auto korralik on. Smile

Gaz 21 juures meeldib ka nt. punane.

Tagasi üles
Reasta teated eelmise järgi:   
Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Vaba teema Ajatsoon on EET Eesti talveaeg
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, kokku lehekülgi 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha algatada uusi teemasid selles foorumis
Sa ei saa vastata teemdaele selles foorumis
Sa ei saa muuta oma teateid selles foorumis
Sa ei saa kustutada oma teateid selles foorumis
Sa ei saa hääletada küsitlustes selles foorumis

volga.ee ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
volga.ee jätab endale õiguse kustutada ja redigeerida kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele.

Forums ©
Copyright © by Volgaklubi koduleht 2004
Kõik õigused reserveeritud