Volgaklubi kodu
Kodu
Foorum
Galerii
Kontakt
Kuuluta
  


· Avalehele
· Klubi tutvustus
· Liikmete nimekiri
· Ürituste kalender
· GAZ Ajalugu
· GAZ Mudelid
· Volgad meedias
· Maailm ja mõnda
· Ümberehitused
· Tehnoabi
· Uudiste arhiiv
· Lingid
· Kasutajate nimekiri
· Foorum



Praegu on, 423 külastaja(d) ja 0 kasutaja(d) kes on praegu portaalis.

Sa oled Anonüümne kasutaja. Sa saad registreerida vabalt vajutades SIIA


Volgaklubi foorum :: Vaata teemat - Ida limusiin GAZ-3102 1989
Galerii  Laadi pilte serverisseLaadi pilte  OtsiOtsi   ProfiilProfiil   Logi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeidLogi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeid   Logi sisseLogi sisse 

Ida limusiin GAZ-3102 1989
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Lugejate autod
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Sõnum
Idalimusiin
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Feb 14, 2006
Teateid: 468
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: R juuni 17, 2011 10:28 am    Postita teema: Ida limusiin GAZ-3102 1989 Vasta viitega

Tere sõbrad.

Õnnestus soetada sõiduauto Gaz-3102 "Volga". Lühidalt oli sellest juttu ka rubriigis ost-müük. Pikajutumees ma kahjuks või õnneks ei ole aga üritan lisada pildid, kuna ajalugu vajab jäädvustamist ja ehk pakub kellegile huvi. Minul endal on igal juhul selle ostu üle väga hea meel. Sõitsin nimelt kunagi sellise autoga Riigikantselei Autobaasis erinevaid seltsimehi. Nüüd on tore nostalgitseda.


Lugupidamisega,


Ida Limusiin
_________________
Harjutamine teeb meistriks (ja hiljem tsehhi juhatajaks)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade
Sm.Tihhonov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 08, 2004
Teateid: 2784
Asukoht: Telliskivi, Viimsi

TeadePostitatud: P juuni 26, 2011 11:25 am    Postita teema: Vasta viitega

Lisan mõned pildid, mis sm Idalimusiin mulle lähetas.









Kaubanduslike teadaannete alt võisime lugeda, et radiaator on nüüd olemas. Kas varsti läheb suuremaks laiamiseks?
_________________
Terve aasta poole aastaga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge
Idalimusiin
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Feb 14, 2006
Teateid: 468
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: P juuni 26, 2011 1:53 pm    Postita teema: Vasta viitega

Tere.

Üks, mis nüüd päris kindel - see auto hakkab veel käesoleval hooajal sõitma! Ühepäevane varuosatripp Pihkva oblastisse kujunes ootuspäraselt kasulikuks ja üpriski meeleolukaks. Erinevatest kauplustest sai soetatud kõik esmavajalikud jupid- radikas (varuosanumbriga 3102-1301010 ehk "see õige"), tuulekoda ja ribid. Meeleolu loomiseks soetasin ka uued kollased udulaternad. Jäingi nendesse udukatesse kuidagi nii "kinni", et mõned asjad ununesid ka sootuks:) Näiteks tahtsin osta veel uut antenni, kroompeegleid, karbiäärte iluliiste ja esitulepesurit aga need jäävad siis järgmiseks korraks.
Taustainfoks nõndapalju, et 3102 tundub jääma ka Venemaal ajalooks. "Puhtatõulisi" kolmkümmendüks null kahtesid nägin terve päeva jooksul vaid neljal korral. Lisaks üks 24 ja üks 21. Ülejäänud volgad olid kõik miskid 3110 ja 3102 uuemad (loe: koledamad) modifikatsioonid. Seevastu hästi palju oli uaasikuid. Sattudes tahtlikult ka mõnele külateele, sain kohe aru, miks neid nii palju on. Nimelt külavaheteed ainult algavad maantee äärest aga ei lõppe tegelikult sisuliselt kusagil. Nad hajuvad lihtsalt suvalisteks põlluradadeks ja heinamaaks. Sõida seal siis Volgaga, eksole.
Kokkuvõttes on mul hea meel kordaläinud komandeeringu osas. Usun, et juulis lähen korra veel. Mine tea - äkki siis juba oma valge Volgaga...

Lugupidamisega,


Ida Limusiin
_________________
Harjutamine teeb meistriks (ja hiljem tsehhi juhatajaks)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade
Zaparov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Jun 27, 2005
Teateid: 881
Asukoht: Nõo sohvoos 4 jaoskond!

TeadePostitatud: P juuni 26, 2011 4:54 pm    Postita teema: Vasta viitega

Valge 3102 on hea valik,Sm.Idalimusiin.Kui te teinekord Pihkva oblastit külastate antke märku, oleks endal ka soov sealt ühte teist saada aga mitte nii otseselt Volgale.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Sm.Tihhonov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 08, 2004
Teateid: 2784
Asukoht: Telliskivi, Viimsi

TeadePostitatud: P juuni 26, 2011 10:17 pm    Postita teema: Vasta viitega

Idalimusiin kirjutas:
Taustainfoks nõndapalju, et 3102 tundub jääma ka Venemaal ajalooks. "Puhtatõulisi" kolmkümmendüks null kahtesid nägin terve päeva jooksul vaid neljal korral.


Pihkva on ikka ääreala, inimesed vaesemad, sõidavad Volgadega. Meie hiljutisel Peterburi ringil ei näinud ma kahe pika päeva jooksul vist ka kokku nelja 3102 tüüpi Volgat. Isegi uusi Volgasid oli maru vähe, needki jõledad rondid. Seal sõidavad isegi lihtinimesed juba välismaa autodega.

Aga õnnitlused eduka tripi puhul. Hea et said vajalikud osad. Eks ole ju paratamatu, et ühes Volgadega hääbub ka nende varuosaturg. Olen aastate jooksul mõned korrad Venes käinud ja iga korraga on pilt nukramaks muutunud.
_________________
Terve aasta poole aastaga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge
Idalimusiin
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Feb 14, 2006
Teateid: 468
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: T juuni 28, 2011 9:53 am    Postita teema: Vasta viitega

http://album.ee/node/25265515/50279247

üritan siin pilte laadida aga no ei õnnestu. ehk sm. Tihhonov taaskord on abiks. saatsin mõned pildid meilile.

Lugupidamisega,

Ida Limusiin
_________________
Harjutamine teeb meistriks (ja hiljem tsehhi juhatajaks)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade
Sm.Tihhonov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 08, 2004
Teateid: 2784
Asukoht: Telliskivi, Viimsi

TeadePostitatud: N juuni 30, 2011 10:17 pm    Postita teema: Vasta viitega

Tundub, et tehnikahuvilise jaoks ei valmista Venemaa kunagi pettumust




_________________
Terve aasta poole aastaga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge
Idalimusiin
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Feb 14, 2006
Teateid: 468
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: R juuli 01, 2011 4:13 pm    Postita teema: Vasta viitega

Uus radikas leidis oma koha kapoti all üles. Udukad pilgutasid ka juba silmi. Edasi on vaja leida lahendus ilukilpide kinnituseks. Siis võib esimesed kiiremad ringid teha - näiteks ülevaatusele ja tankima:)

Lugupidamisega,


Ida Limusiin
_________________
Harjutamine teeb meistriks (ja hiljem tsehhi juhatajaks)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade
kaldi
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 09, 2007
Teateid: 467
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: R juuli 01, 2011 8:35 pm    Postita teema: Vasta viitega

Enne kui tehnopunkti lähed, tule minu või Martini juurest läbi. Vaataks ka üle. Pakkuda on Sulle veidi vidinaid ja ka uusi pulki.
Kaldi.
Juba Pihkvast edukalt tagasi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Idalimusiin
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Feb 14, 2006
Teateid: 468
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: E juuli 04, 2011 6:37 pm    Postita teema: Vasta viitega

Töö käigus selgus, et süüteküünlad pole teab mis toredad. Esiteks valed küünlad ja teiseks päevi näinud. Otsustasin eksperimenteerida NGK tüüpi B5ES koodiga küünaldega. Näis, kuidas tööle jäävad. Siis ajasin pool päeva uusi radika lõdvikuid taga. Lõpuks õnnestus soetada nö universaalsed, mis tuleb õigesse mõõtu lõigata. Peab ütlema, et ka Videviku tänava kauplus-ladu hakkab ajale jalgu jääma. Juba mitmendat korda pean sealt tühjade kätega tagasi tulema ja detaile mööda linna või mööda Venemaad taga otsima. Loodame, et see on ajutine nähtus:) Ja siis veel need kilbikinnituse kronsad... sellega tuleb siis homme tegeleda.


Lugupidamisega,


Ida Limusiin
_________________
Harjutamine teeb meistriks (ja hiljem tsehhi juhatajaks)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade
kaldi
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 09, 2007
Teateid: 467
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: E juuli 04, 2011 8:46 pm    Postita teema: Vasta viitega

Tore, et on sündimas 3102 12 klapiliste mootorite omanike seltskond. ( vist eestis vaid Martini müüdud auto, Gazik, Idalimusiin, Kehra sovhoosi direktor ja Kaldi) Mina olen samuti ostnud kõiki sorte küünlaid, et korralikku ja jõnksutusteta pauku saada. Kõige paremini töötasid lühikese varrega 2410- pealt võetud küünlad. Robi käskis need ära vahetada ja panin peale need samad NGK küünlad. Nüüd on töötanud nüüd 23 maist alates. Olen rahul. Head olid ka Boschi pika varrega vask elektroodidega küünlad. Mul on autos alati 2 komplekti kaasas.
Ära pahanda Volgapoe üle. Seal on Eesti parem varustus. Lõdviku paika lõikamine pole ju probleem, kui on olemas ka korralikud kinnitusklambrid. Käisin just Pihvas. Seal polnud üldse lõdvikuid. Radika said juPihkvast ise õige. Väike /samadelkin/ on ju tore.
Edu
Kaldi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Sm.Tihhonov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 08, 2004
Teateid: 2784
Asukoht: Telliskivi, Viimsi

TeadePostitatud: E juuli 04, 2011 11:29 pm    Postita teema: Vasta viitega

See 12V mootor on ühteaegu nii õnn kui õnnetus. Vanatehnika seisukohalt on kahtlemata äge kui ta 3102 kapoti all tänaseni säilinud on. Ta on ju ikkagi originaal ja haruldane pealekauba. Samas on see omamoodi ime, et mõni seltsimees on seda friik mootorit igapävasõidukil siiani talunud. Selle imemootori tööpõhimõte jäi meie garaazikooperatiivi seltskonnale lõpuni kergelt arusaamatuks. Püüdsime seda mootorit paika timmida nii raamatu abiga, kogenud seltsimeeste abiga kui loogilise mõtlemise abiga - miski ei aidanud. Ta sõitis küll, kuid päris lõpuni ei saanudki me kiirendustel auke kätte ning gaasi maha lastes ta jäigi paukuma. Samas olid augud alati erinevas kohas, sõltuvalt ilmast, kellaajast, kas väljas oli valge või pime, kas autos oli üks või kolm inimest, kas raadio mängis jne.. Aga mulle kõigle vaatamata meeldis see mootor. Ta töötas mõnusa terava häälega, alati oli omamoodi ime, et ta üldse töötas, ning temaga oli siiski mõnus sõita. 3102 oli ikkagi päris õige ainult selle mootoriga.

Eestis nende mootorite kohta mul täpset ülevaadet pole, kuid palju neid pole. Minu käest on lisaks Moskvast toodud autole käinud neid veel 2tk läbi. Mõlemad on tänaseks leidnud uue omaniku, kellest ühel on kena 3102 kere olemas, teine plaanib raudkangi maasse lüüa ja hakata selle ümber Volgat ehitama. Kehra mehel on Gaz 24 mootoriga. Ma ei tea, millega Võru mehed sõidavad.
_________________
Terve aasta poole aastaga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge
gazik
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 13, 2004
Teateid: 1325
Asukoht: Tartu

TeadePostitatud: E juuli 04, 2011 11:43 pm    Postita teema: Vasta viitega

Ma omaltpoolt lisaksin, kui tohib, et minu valduses olevatest ja mitte auto küljes paiknevatest 12v mootoritest läheb üks ( täiskomplektne, seisab puitraamil) varsti osandamisele. Kel miskit vaja võib pöörduda.
_________________
AADU KADAKAS
psü-psühhiaater(suiti maal, enamust aega hullumajas) Abiliin ja nõustamine GSM 534 97951
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade
Idalimusiin
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Feb 14, 2006
Teateid: 468
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: N juuli 14, 2011 6:41 pm    Postita teema: Vasta viitega

Zaparov kirjutas:
Valge 3102 on hea valik,Sm.Idalimusiin.Kui te teinekord Pihkva oblastit külastate antke märku, oleks endal ka soov sealt ühte teist saada aga mitte nii otseselt Volgale.


Ütleme siis nii, et varuosad said otsa:) Lähen teen nädalavahetusel veel ühe tiiru Pihkvasse ja Petserisse. Tundub, et hakkas meeldima. Pudrumägesid ei luba aga kui kellegil tõepoolest midagi väga sealt tuua vaja on siis andke märku. Üritan abiks olla.
Minu Volga osas selliselt, et toimetan piduritega. Ülevaatuse läbimiseks oli neid liiga vähe. Kollaste udutuledega ju ülevaatajat ei lumma. Samuti võtab oma aja karbussi ja mootori töö reguleerimine. Võib olla tuleb soetada uus karbuss. Küünlad panin NGK, juhtmed jätsin esialgu vanad. Aga kuramus sõita tahaks hirmsasti juba. Sinine vilkur ja triibuline sau on samuti keldrist välja tõstetud. Nüüd jääb veel ALTAI jaam ühendada...


Lugupidamisega,


Ida Limusiin
_________________
Harjutamine teeb meistriks (ja hiljem tsehhi juhatajaks)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade
Idalimusiin
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Feb 14, 2006
Teateid: 468
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: T juuli 19, 2011 7:46 pm    Postita teema: Vasta viitega

gazik kirjutas:
Ma omaltpoolt lisaksin, kui tohib, et minu valduses olevatest ja mitte auto küljes paiknevatest 12v mootoritest läheb üks ( täiskomplektne, seisab puitraamil) varsti osandamisele. Kel miskit vaja võib pöörduda.


Kui peaks küljes olema K-156 karburaator siis tunneksin huvi.

Lugupidamisega,


Ida Limusiin
_________________
Harjutamine teeb meistriks (ja hiljem tsehhi juhatajaks)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade
Reasta teated eelmise järgi:   
Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Lugejate autod Ajatsoon on EET Eesti talveaeg
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, kokku lehekülgi 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha algatada uusi teemasid selles foorumis
Sa ei saa vastata teemdaele selles foorumis
Sa ei saa muuta oma teateid selles foorumis
Sa ei saa kustutada oma teateid selles foorumis
Sa ei saa hääletada küsitlustes selles foorumis

volga.ee ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
volga.ee jätab endale õiguse kustutada ja redigeerida kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele.


Forums ©
Copyright © by Volgaklubi koduleht 2004
Kõik õigused reserveeritud